statystyki szczegółowe

Aktualności

Niezawodny Paweł Płonka podcina skrzydła Orłowi...

• autor: paco87, 2012-11-11 19:31

Po całkiem ciekawym i ''twardym'' spotkaniu Hejnał pokonuje w derbach powiatowych Orzeł Myślenice po dwóch bramkach Płonki.

Orzeł Myślenice - Hejnał Krzyszkowice 1:2 (0:0)

Skład Hejnału Krzyszkowice: Skład Hejnału: Jurczak - Muniak (Król 75'), Kołodziejczyk, Raczek, Michalik  - K. Blecharczyk (Burda 85'), Niedźwiedź , S. Ciaputa (Galas 55') , Płonka,  Boroń   - Durlatka

Bramki dla Hejnału Krzyszkowice:

Paweł Płonka 69', 74'

Mimo pięknej pogody w sobotnie popołudnie i rangi spotkania na poziomie okręgówki mecz raczej nie przyciągnął tłumów na trybunę w Myślenicach. Hejnał, który w dobrych nastrojach przyjechał do Myślenic po kolejnych sześciu meczach z rzędu bez porażki w lidze nie wyobrażał sobie odpuścić tak prestiżowego spotkania.

Pierwsza połowa rozpoczęta bardzo ospale przez zawodników Hejnału, dopiero doskonała sytuacja Kacpra Blecharczyka ożywiła poczynania Hejnału w ataku. Grając konsekwentnie w obronie raz po raz dochodziło do sytuacji podbramkowych Orła. Nie wykorzystane późniejsze sytuacje Sławomira Ciaputy i Michała Boronia, oraz groźny strzał Ostrowskiego ze strony Orła zakończyły pierwszą połowę remisowym wynikiem. Druga część spotkania nieoczekiwanie pod dyktando gospodarzy, którzy odważniej dochodzili do sytuacji podbramkowych. Cały zapał myśleniczan podciął niezawodny w tym sezonie Paweł Płonka, który dobił sparowany strzał Durlatki w 69 min. Pięć minut później było już 2:0 po profesorskiej akcji Płonki, który wymanewrował obronę Orła, podał do aktywnego w tym meczu Durlatki, który po raz drugi w roli asystenta wykłada piłkę Płonce i umieszcza ją w sieci. Drużyna Orła odpowiedziała kontaktowym golem w doliczonym czasie gry.

Spotkanie to udowodniło, że przewaga już trzynastu punktowa pomiędzy obiema drużynami nie jest przypadkiem. Cały sezon pokazał również że drużyna Hejnału potrafi zbierać punkty nie tylko na naszym małym boisku. Ta runda jest bez wątpienia najlepszą w Historii klubu co daje duża satysfakcje tym, którzy się do tego przyczynili.

Przypominamy również o zaległym spotkaniu z Wiślanami Jaśkowice, ale termin i godzina będzie jeszcze oficjalnie podana w najbliższych dniach.