statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej

• autor: paco87, 2012-12-01 10:15

Ustabilizowany skład, waleczność, oraz skuteczność  to atuty, które jesienią pomogły Hejnałowi rywalizować o czołowe lokaty w lidze okręgowej.

Piłkarska jesień już za nami, więc czas na podsumowanie dokonań seniorów Hejnału Krzyszkowice w pierwszej części sezonu 2012/2013.  Swój trzeci sezon na boiskach ligi okręgowej rozpoczęli od falstartu w meczu z Gościbią Sułkowice (1:2) na własnym obiekcie. Kolejne jednak spotkania pokazały, że nie trzeba było długo czekać, żeby zawodnicy się otrząsnęli i od drugiej kolejki zanotowali serie pięciu zwycięstw z rzędu. Wygrane min. w ciekawym meczu z Rabą Dobczyce (3:1), oraz efektowne zwycięstwo z Pcimianką Pcim (6:0) pozwoliły na ulokowanie  się w ścisłej czołówce tabeli.

Seria zwycięstw została przerwana w szóstej kolejce, ze słabo dysponowaną od początku sezonu Skawinka Skawina, która dodatkowo umotywowana zmiana trenera dzielnie i ambitnie wydarła punkty remisując z naszym zespołem 1:1. Już tydzień później w dzieciatej kolejce zawitała drużyna Wiślanki Grabie, która aspiruje do awansu w tym sezonie. Spotkanie, które doskonale się ułożył dla naszego zespołu po bramce Sławomira Ciaputy w 5 minucie, zakończyło się jednak porażka 1:3, goście pokazując jednak charakter  zdołali jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieć trzema bramkami co w konsekwencji dało im zwycięstwo. Ta porażka jak i również kolejna w następnej kolejce z Jordanem Zakliczyn potwierdziła lekkie załamanie formy Hejnału.

Po serii trzech meczy bez zwycięstwa nastąpiło przełamanie w wielkim stylu na własnym obiekcie, z solidną drużyna naszpikowaną "wyjadaczami" ligowymi Złomexem Branice inkasując im sześc bramek. Imponujące zwycięstwo dało wiarę w zespole, że można strzelać dużo bramek, w konsekwencji zafundowali sobie łącznie ich 22 w trzech spotkaniach, pokonując odpowiednio: Złomex Branice 6:2, Pogoń Skotniki 6:1, oraz Śledziejowice 10:4. Chyba nadmierna pewność siebie w trzynastej kolejce spowodowała utratę dwóch punktów z zamykającym tabelę Tramwajem Kraków, trzykrotnie obejmując prowadzenie w tym meczu nie wystarczyło, żeby wywieść komplet punktów z Krakowa. Hejnał podrażniony remisem w poprzedniej kolejce podejmował znany z potyczek na niższym szczeblu rozgrywkowym drużynę Rokity Kornatka, która Hejnałowi zawsze ''leżała'' i po wyrównanym spotkaniu udowodnił swoją wyższość zwyciężając 2:1.

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie piętnastej kolejki miało się odbyć w Skawienie, gdzie tamtejsze Wiślanie Jaskowice oczekiwały na przyjazd Hejnału. Rozegranie meczu zakończyło się fiaskiem, powód ? niby zły stan murawy, niby brak sędziego który przyjechał 2 min przed rozpoczęciem spotkania, a może szukanie pretekstu przez gospodarzy, żeby to spotkanie się nie odbyło, na szczęście dzięki ich ''sportowemu gestu'' mecz został przełożony na termin wiosenny.

Przedostatnia kolejka była ostatnim meczem na własnym obiekcie, do Krzyszkowic zawitał dobrze spisująca się w końcówce rundy drużyna Lotnika Kryspinów. Spotkanie wyrównane czego efektem był sprawiedliwy remis 1:1. Po tym spotkaniu już wszyscy w Krzyszkowicach byli myślami przy ostatniej kolejce rundy jesiennej, meczem z Orłem Myślenice, który zawsze wywołuje wiele emocji. Hejnał przystąpił do tego spotkania jako faworyt, ze względu na różnice punktową w tabeli oraz ostatnie wyniki obu drużyn w lidze. Wszystkie te czynniki, oraz dodatkowa motywacja spowodowały, że Hejnał zasłużenie odniósł zwycięstwo 2:1 po dwóch bramkach najjaśniejszej chyba postaci w tej rundzie w zespole Hejnału Pawła Płonki.

Podsumują ta niezwykle udaną, nie bojąc się napisać najlepszą w historii klubu rundę. Czwarta pozycja w tabeli, pozwala w dobrych humorach oczekiwać na rundę wiosenną. Pozostaje pogratulować trenerowi Brożyniakowi, oraz zawodnikom za  zaangażowanie, oraz trud jaki włożyli w osiągnięcie tego wyniku.