Aktualności

Porażka na inauguracje

• autor: paco87, 2014-08-18 11:14

Hejnał Krzyszkowice ponosi porażę z Górnikiem Wieliczka 0:4 (0:3)

W meczu rozpoczynającym wzmagania ligowe w III grupie Okręgowej w sezonie 2014/15 nasza drużyna wstawiła na terenie faworyzowanego przeciwnika. Zespół z Wieliczki, który uchodzi za faworyta ligi mimo spadku z poprzedniego sezonu do ligi okręgowej od samego początku meczu narzucił swóje zorganizowane tempo gry czego efektem była pierwsza bramka w 10 minucie spotkania. Kwadrans później doszło do dramatycznej sytuacji, kiedy to debiutujący w zespole Hejnału bramkarz Krzysztof Suder próbując desperacko broniąc strzał niefortunnie uderzając nogą o słupek doznał bardzo poważnej kontuzji czego efektem był przyjazd ambulansu. Po całym zdarzeniu miejsce w bramce musiał zająć piłkarz z pola Grzegorz Galas, który niespodziewanie bardzo dobrze spisując się w bramce kilkakrotnie uchronił zespół przed utratą bramki. Na drugą połowę nie wstawił się już Sławomir Ciaputa oraz Paweł Płonka, którzy doznali urazów. Górnik z przewagą 3 bramkową skutecznie kontrolował drugą połowę, mecz nieco wyrównał się po czerwonej kartce dla pomocnika z Wieliczki lecz i to nie pomogło na strzelenie choćby honorowego gola dla naszego zespołu. Zespół z Wieliczki opieczętował zwycięstwo jeszcze jedną bramką w rezultacie ustalając wynik na 4:0.

Z perspektywy czasu osoby, które były obserwatorami meczu bez wątpienia po 20 minutach i dramaturgi naszego bramkarza spodziewali się blamażu, było jednak inaczej co może być jedynym pocieszającym aspektem po tym spotkaniu.

Skład Hejnału: Krzysztof Suder (25. Grzegorz Galas) - Michał Muniak, Piotr Obłaza, Tadeusz Król, Matusz Szczurek - Wojciech Niedźwiedź, Sławomir Ciaputa (40. Maciej Blecharczyk), Łukasz Gaździk, Paweł Płonka (46. Mariusz Burda), Tomasz Skoczylas - Mateusz Durlatka